Уппсальський університет розпочав збір свідчень українських науковців про війну. Звертаємося до українських учених, викладачів вишів, аспірантів, співробітників дослідницьких інститутів та музеїв, з проханням поділитися історіями про своє життя під час війни. Ми будемо оперативно публікувати їх на нашому сайті, а якщо назбираємо достатньо матеріалів – сподіваємося видати книжку.

Цей проект покликаний розказати, що відбувається з дослідниками і українською наукою загалом у часи війни з перших уст, зафіксувати для історії і донести до іноземної аудиторії події очима українських вчених.

Можливо, ви зараз сидите в бомбосховищі чи стоїте на блокпості, можливо, змогли виїхати у тил або перетнути кордон. Ваш досвід важливий. Ваш голос важливий, і світ хоче – нарешті! – його почути.

 

Вимоги:

  •         Будь ласка, надсилайте ваші матеріали у текстовому форматі на пошту [email protected].
  •         Фотографії вітаються
  •         Форма тексту довільна: щоденник, роздуми, розповідь про те, що ви бачите, чуєте, відчуваєте. Що робить і що відчуває український вчений, коли в його країні йде війна
  •         Обсяг довільний. Є можливість публікації матеріалів у декілька подач
  •         Ми заохочуємо писати англійською. Але якщо вам легше українською чи іншими мовами, будемо перекладати
  •         Дедлайнів немає
  •         Будь ласка, вказуйте, чи ви хочете, щоб ваше ім’я та афіліація були зазначені при публікації, чи ви бажаєте зберегти анонімність. Всі ваші листи і тексти зберігатимуться на робочому університетському комп’ютері, захищеному паролем, доступ до якого матиме лише виконавець проекту. Ви можете попросити «відсвітити» ваш текст з сайту в будь-який момент.
  •         Анонімні листи не розглядатимуться.
  •         Ваші свідчення надзвичайно важливі, щоб донести міжнародній академічній спільноті умови, в яких доводиться жити українським ученим зараз, а також щоб наголосити на важливості розвитку українських студій та підтримки науки в Україні загалом.

 

Є питання? Пишіть на [email protected]

Розкажіть, будь ласка, про цю ініціативу серед своїх колег

Посилання на офіційний анонс https://www.ires.uu.se/om-oss-/nyheter/?tarContentId=1005214

 

З повагою,

Катерина Бойко,  аспірантка в Інституті російських та євразійських студій (Уппсальський університет, Швеція)